طراحی سایت

 

امروزه اکثر مشاغل حضوری در تلاشند تا با حضور در فضای آنلاین مشتریان خود را گسترش دهند و دسترسی بهتری برای ارائه خدمات داشته باشند. با این حال، با وجود هزاران سایت در هر حوزه، برای پیشی گرفتن از رقبا و جلب اعتماد مشتریان ، تنها حضور در فضای آنلاین کافی نیست.یکی از بهترین راه ها برای رسیدن به این هدف این است که وبسایت خود را به گونه ای طراحی کنید که از نظر بصری دلپذیر و تاثیر گذار باشد و در عین حال دقیقا همان چیزی را که مخاطبان شما به دنبال آن هستند را ارئه دهد

 

طراحی سایت چیست؟

طراحی سایت به فرایندی از برنامه ریزی ، مفهوم سازی ، و اجرای طرحی برای طراحی کردن یک وبسایت به گونه ای که کاربردی باشد و تجربه کاربری خوبی را ارائه دهد.تجربه کاربر در فرایند طراحی وب بسیار مهم است.طراحی سایت اساسا به این معنی است که مطمئن شوید هر بخش از یک وبسایت به راحتی قابل استفاده باشد و همچنین از نظر ظاهری زیبا و تاثیر گذار باشد . بنابراین افراد میتوانند به سرعت آنچه نیاز دارند پیدا کنند .همه این عوامل وقتی باهم ترکیب شوند تعیین می کنند که یک وبسایت بسیار خوب طراحی شده است.

 

web designers

طراحان وب چه میکنند ؟

طراحان سایت با در نظر گرفتن نیاز های مشتری ،طراحی و چیدمان یک وبسایت را با تخصص و دانش فنی خود ایجاد میکنند.آنها درک عمیقی از مفهوم رابط کاربری (UI) و تجربه کاربری (UX)دارند و در استفاده از برنامه های طراحی برای ایجاد عناصر بصری ماهر هستند.طراحان وب با مهارت و تخصص خود ،هویت برند مشتری را در عناصر طراحی وبسایت ثبت میکنند.بازدید کنندگان یک سایت بر اساس زیبایی و میزان راحتی آن برای استفاده ارزیابی میکنند.از این رو،طراحان سایت با استفاده از Adobe XD ، CorelDraw ،Inkscape ودیگر برنامه های طراحی برای ایجاد انیمیشن،گرافیک،آیکون،لوگو و سایر عناصر یک وبسایت آن را تا حد امکان تعاملی می کنند.طراحان سایت همچنین بر جنبه خلاقانه و بصری وب سایت تمرکز میکنند و از شیوه های مختلف طراحی مانند تقارن ،سیستم های رنگی، تناسبات و غیره برای جذب بازدید کنندگان پیروی میکنند.علاوه بر این ،آنها بر روی فونت ها ، قرار دادن تصاویر و ویدیو ها و ایجاد طرح بندی با استفاده از زبان های کدنویسی کار میکنند.

 

web design

مزایای کلیدی داشتن یک طراحی سایت خوب

یک طراحی سایت خوب میتواند نحوه تعامل برند شما با مخاطبینتان را تغییر دهد .سازمان ها و برند ها بیش از هر زمان دیگری بر روی طراحی سایت خود تمرکز می کنند و به دنبال طراحان سایت حرفه ای هستند که بتوانند خدمات و مزایای آشکاری را ارائه‌ دهند. برخی از این مزایا ها عبارتند از :

تاثیر گذاری سریع

با یک وبسایت خوب طراحی شده ، ایجاد یک تاثیر اولیه آسان تر میشود. برای برند ها، همه چیز به این بستگی دارد که مشتریانشان چگونه به کسب و کار آنها نگاه میکنند و این تا حد زیادی تحت تاثیر نحوه مشاهده آنها از وبسایت است . وبسایت شما نشان دهنده نام تجاری شما است و زمانی که شما بر طراحی وب تمرکز می کنید ، میتواند به شما کمک کند تا اولین تاثیر قانع کننده و قانع کننده و قدرتمندی ایجاد کنید.

 

web design 6

 

رتبه بندی بهتری گوگل

طراحی وب دارای عناصر متنوعی است که می تواند به وبسایت شما رتبه بهتری در گوگل بدهد.برخی از این عناصر عبارتند از خوانایی سازگاری با موبایل سرعت وبسایت  نقشه سایت و ساختار URL وبسایت.یک طراحی وب خوب این عناصر را در وب سایت گنجانده است که دید بیشتری را هم برای مخاطبان و هم برای موتور جستجو می دهد

web design

 

به حداقل رساندن نرخ پرش

زمانی که وبسایت شما جالب باشد ،بازدیدکنندگان را تشویق می کند تا عمیق تر بروند و بخش های مختلف سایت را کشف کنند. به همین ترتیب ، وبسایتی که به ظاهر پیچیده و پیمایش آن دشوار است میتواند بازدید کنندگان را وادار کند که در عرض چندثانیه از آن خارج شوند. نرخ پرش نیز بر اعتبار و رتبه بندی وب سایت شما تاثیر میگذارد.هنگامی که وبسایت شما به گونه ای طراحی شده باشد که بازدیدکنندگان را برای مدت طولانی تری حفظ کند ،می توانید از خروج زود هنگام جلوگیری کنید و نرخ پرش را به حداقل برسانید.

عناصر کلیدی طراحی وبسایت

یک وبسایت خوب ، وبسایتی است که تعادل دقیقی بین ظاهر و عملکرد نشان دهد.وقتی وب سایت شما از نظر زیبایی شناختی دلپذیر است ، اما نمی تواند اطلاعاتی را ارائه‌ دهد یا به مخاطبان شما در آنچه به دنبال آن هستند کمک کند، زیبایی نمیتواند کمبود عملکرد را جبران کند و بالعکس.بنابراین ،طراحی وب شامل دو کلیدی گسترده است -عناصر زیبایی یا بصری و عناصر کاربردی – که برای برجسته کردن وب سایت شما از اهمیت یکسانی برخوردار هستند.

 

گسترش سایت

طراحی سایت و گسترش سایت

طراحی وب و توسعه وب دو اصطلاحی هستند که اغلب به جای یکدیگر استفاده میشوند .با این حال هر دو به معنای دو چیز متفاوت هستند.اهداف متفاوتی دارند و نیاز به مجموعه ای از مهارت های متفاوت برای پیاده سازی در یک وبسایت دارند.طراحی وب بیشتر درمورد جنبه تجربی یک وبسایت استکه به مخاطب اطمینان میدهد وبسایت را مفید،فراگیر و جذاب می یابد.از سوی دیگر توسعه وب شامل ساخت و نگهداری یک وبسایت با کمک سیستم های کدنویسی می شود تا وبسایت به راحتی و بدون اشکال کار کند.